کشور روسیه

کشور روسیه


گرفتن اقامت در روسیه مراحل مختلف دارد. معمولا در ابتدا اقامت موقت سه ساله داده می شود. یک سال بعد از گرفتن اقامت سه ساله شما می توانید اقامت دائم روسیه ( وید نا ژیتلستوا – گرین کارت ) را بگیرید. بین ۳ تا ۵ سال بعد ، شما می توانید شهروندی روسیه را دریافت کنید. یک شهروند خارجی از راه های مهاجرت به روسیه می تواند اقامت این کشور را دریافت کند و مقیم روسیه شود.

شرایط گرفتن اقامت روسیه برای شهروندان ایرانی:از بین راه های گرفتن اقامت این کشور ، پنج مورد شامل ایرانیان هم می شود. کوت (سهمیه) – ازدواج – کار – تحصیل- سرمایه گذاری.

نوع ویزای مورد نیاز به ویژگی ها و نوع اقامت شما در روسیه و همچنین مدت زمانی که می خواهید در روسیه بمانید، بستگی دارد. برای مثال، اگر شما به عنوان گردشگر می خواهید به آلمان بروید، باید یک ویزای کوتاه مدت درخواست کنید. اما اگر شما می خواهید برای یک دوره طولانی تر به عنوان دانشجو یا کارمند به آلمان بروید باید یک ویزای بلند مدت درخواست کنید.

روش های مهاجرت به روسیه

در این قسمت از مقاله به معرفی انواع روش‌های مهاجرت به کشور روسیه می‌پردازیم.

  • تحصیلی
  • کار
  • مسافرتی

در این بخش لازم است تا نکته‌ای در خصوص اعطای اقامت کشور روسیه از طریق تولد فرزند به شما عزیزان گفته شود. باید بدانید که روسیه از این قانون پیروی نمی‌کند و تولد فرزند در این کشور اعطای اقامت را به دنبال نخواهد آورد.


ویزای تحصیلی

کشور روسیه امکان تحصیل دانشجویان خارجی را به خوبی فراهم کرده است. دانشگاه‌های این کشور از استانداردهای بالایی برخوردار هستند. برای تحصیل در دانشگاه های روسیه حتما باید در آزمون ورودی مختص به دانشگاه شرکت کنید. البته جای نگرانی نیست و آزمون دشواری پیش رو ندارید و با کمی تلاش به راحتی نمره قبولی خواهید گرفت.

تحصیل در کشور روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است. با تحصیل به زبان روسی شما حداقل شهریه و با زبان انگلیسی حداکثر شهریه مقرر دانشگاه را پرداخت می کنید. این نکته را هم یادآور می شویم که اکثر دانشگاه های روسیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را هم فراهم کرده اند.

مزیتی که تحصیل در روسیه دارد عدم نیاز به ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزای تحصیلی است. اگر سطح خوبی از دانش زبان روسی یا انگلیسی داشته باشید نیازی گذراندن دوره زبان ندارید. به هر حال اگر قصد دارید به زبان روسی تحصیل کنید و سطح زبان شما هم پایین است باید قبل از ورود به دانشگاه در دوره زبان روسی به نام پادفک شرکت کنید. دوره پادفک روسیه از 6 ماه تا 1 سال طول خواهد کشید.

برای اخذ اقامت روسیه از طریق تحصیل راه دشواری پیش رو ندارید. شما می توانید بعد از اتمام تحصیلات ویزای خود را به ویزای کار یک ساله تبدیل کنید. در نهایت اگر توانستید طی این یک سال در روسیه وارد بازار کار شوید می توانید بعد از اتمام ویزای یک ساله درخواست اقامت روسیه را بدهید.


ویزای کار

در کشور روسیه نرخ بیکاری 4.5 درصد است. این مقدار در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی خیلی بهتر است. اگر بتوانید اقامت روسیه را از طریق کار کسب کنید می‌توانید با همسر و فرزندان خود در آنجا سکونت داشته باشید. ویزای کاری این کشور به صورت مولتی صادر می شود‌. شما می توانید برای اخذ ویزای کاری روسیه از گزینه دعوت نامه کاری استفاده کنید. این روشی است که بسیاری از افراد برای مهاجرت به روسیه از طریق کار استفاده می کنند. ویزای کاری روسیه به صورت یک ساله یا سه ساله صادر می شود. توجه داشته باشید که اگر متقاضی اخذ اقامت روسیه از طریق کار هستید باید به زبان روسی مسلط باشید در غیر این صورت چنین شانسی برای شما وجود نخواهد داشت.


ویزای مسافرتی

برای دریافت ویزای مسافرتی روسیه، شما باید برخی از مدارک مانند گذرنامه، بیمه مسافرتی، بلیط و هتل را به همراه داشته باشید و هزینه ویزای مسافرتی روسیه را پرداخت کنید.
زمان لازم برای دریافت ویزای مسافرتی روسیه ممکن است تا 45 روز طول بکشد، بنابراین بهتر است که درخواست خود را زودتر ارسال کنید تا با مشکلی مواجه نشوید، برای ثبت قرار ملاقات کلیک کنید.

درباره کشور های دیگر

بلاروس، که رسماً جمهوری بلاروس نامیده می‌شود، کشوری در شرق اروپا قرار دارد. مرکز آن شهر مینسک است. بلاروس از شمال به لتونی و لیتوانی، ...

درباره کشور بلاروس
Awesome Image
01
Awesome Image

دوره روسی

  • نوع تدریس

    تدریس خصوصی

  • حالت ارائه

    حضوری

نزدیکترین دفتر ما را پیدا کنید

ما با افتخار در خدمت شما هستیم و همواره آماده هستیم تا به هر نیاز درخواستی که دارید پاسخ دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال، می توانید با ما در ارتباط باشید.