دانشگاه لومونوسوف

دانشگاه Lomonosov Moscow State University


تاریخچه دانشگاه لومونوسوف :

دانشگاه لومونوسوف، با نام رسمی دانشگاه لومونوسوف مسکو، یکی از معتبرترین و بزرگترین دانشگاه‌های روسیه است. این دانشگاه که در مسکو، پایتخت روسیه قرار دارد، در سال ۱۷۵۵ تأسیس شده و تا به حال یکی از مراجع مهم آموزش و پژوهش در کشور محسوب می‌شود. دانشگاه لومونوسوف به نام دیمیتری لومونوسوف، فیلسوف و شاعر روسی، شهرت یافته است.

مساحت دانشگاه لومونوسوف :

دانشگاه لومونوسوف با مساحتی حدود ۱۳۵۰ هکتار، دارای ۴۲ دانشکده و بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو است. این دانشگاه از لحاظ تنوع رشته‌های تحصیلی بسیار گسترده است و دارای بیش از ۳۰۰ رشته تحصیلی مختلف در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد.


رشته های تحصیلی دانشگاه لومونوسوف :

دانشگاه لومونوسوف برخی از برجسته‌ترین رشته‌های تحصیلی از جمله علوم طبیعی، ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، اقتصاد، علوم انسانی، روانشناسی، معماری، هنرها و زبان‌ها را شامل می‌شود. همچنین، دانشگاه لومونوسوف مجهز به تجهیزات پیشرفته و امکانات علمی و پژوهشی قوی است که به دانشجویان و پژوهشگران امکان انجام تحقیقات پیشرو را می‌دهد.

این دانشگاه به لحاظ آموزشی و تحقیقاتی با سایر دانشگاه‌های برجسته جهان همکاری دارد و تعاملات بین‌المللی فراوانی در حوزه تحقیقات و تبادل دانش بین دانشگاه و مراکز علمی دیگر دارد. همچنین، دانشگاه لومونوسوف در صدر دانشگاه‌های روسیه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی قرار دارد و شهرتی جهانی دارد.


تحقیقات دانشگاه لومونوسوف :

در کنار فعالیت‌های آموزشی، دانشگاه لومونوسوف نیز به عنوان یک مرکز تحقیقاتی مهم شناخته می‌شود. این دانشگاه میزبان مراکز تحقیقاتی بسیاری در زمینه‌های مختلف از جمله علوم پایه، پزشکی، فناوری، اقتصاد و فنون هنری است.

در نتیجه، دانشگاه لومونوسوف با سابقه‌ای بزرگ، تنوع رشته‌های تحصیلی، برنامه‌های آموزشی با کیفیت، تجهیزات پیشرفته و تمرکز بر تحقیقات، یکی از دانشگاه‌های برتر و معتبر در روسیه و جهان است.

اخذ پذیرش از دانشگاه لومونوسف

افراد از بسیاری از مناطق و کشورهای دنیا خواهان تحصیل در Lomonosov Moscow State University هستند. از ماه September و تقریبا از اوایل تابستان، سال تحصیلی شروع شده و تا پایان ماه June ادامه دارد. برای ورود به مقطع کارشناسی باید آزمونی به اسم "پادفک" را امتحان داده و حد نصاب قبولی را حتماً کسب کنید. دوره کارشناسی این دانشگاه حداقل 4 سال است و باید مدرک تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی را به دانشگاه ارائه دهید.
از دیگر موارد برای تحصیل در مقطع لیسانس، گذرنامه با اعتبار 1 ساله، عکس پرسنلی و آزمایش‌های پزشکی مثل ایدز است. برای پذیرش شدن در مقطع کارشناسی ارشد Lomonosov Moscow State University باید حتماً مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید. دوره فوق لیسانس این دانشگاه حداقل یک دوره دو ساله است.
برای کسب اطلاعات بیشتر و شرایط پذیرش شدن در دانشگاه لومونوسف با موسسه راسا سیر فردا تماس حاصل فرمایید.

تحصیل رایگان در دانشگاه ملی لومونوسف

امکان تحصیل رایگان در Lomonosov Moscow State University وجود دارد. دانشگاه لومونوسف یک آزمون ورودی دارد که از دانشجویان جدید این دانشگاه گرفته می‌شود. شما با قبولی در این آزمون از پرداخت شهریه تحصیلی دانشگاه معاف می‌شوید. در واقع شما با کسب نمره "خیلی خوب" و معاف شدن از پرداخت شهریه به صورت کاملاً "رایگان" تحصیل می‌کنید.
این تحصیل رایگان باعث راحتی کار شما در ادامه مسیر آموزشی و علمی شما می‌شود. تحصیل رایگان در این دانشگاه یک مزیت مثبت برای شما و همینطور برای دانشگاه است. البته قطعاً در این آزمون ورودی بهترین‌ها نمره "خیلی خوب" را گرفته و با توجه به رشته شما نوع امتحان نیز فرق می‌کند.
هزینه تحصیل در دانشگاه لومونوسف مسکو با توجه به رشته و گرایش، متفاوت است. برای مثال، شهریه تحصیلی در رشته‌های پزشکی با رشته‌هایی مانند مهندسی مکانیک بسیار تفاوت دارد.

شرایط بورسیه دانشگاه ملی لومونوسف

بورسیه‌های مختلفی در Lomonosov Moscow State University وجود دارند. این بورسیه‌ها به دانشجویانی که دوران تحصیل رتبه‌های برتر دانشگاه را کسب کرده‌اند، اعطا می‌شود. همچنین به کسانی که در مسابقات ورزشی مقام شایسته‌ای کسب می‌کنند، تعلق می‌گیرد. به دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی و نیز دانشجویان مقطع دکترا که در زمینه‌ای علمی و پژوهشی کار می‌کنند، بورسیه‌های گوناگونی تعلق می‌گیرد.
به دلیل اینکه Lomonosov Moscow State University بیشتر بودجه را برای پژوهش در نظر گرفته، امکان تعلق گرفتن بورسیه تحصیلی کامل و معاف شدن از شهریه وجود دارد. موسسات دولتی و خصوصی و همچنین شرکت‌هایی خارج از Lomonosov Moscow State University به روند بورسیه شدن شما کمک می‌کنند. این نوع بورسیه‌ها مواردی مانند خرید کتاب، وسایل آموزشی و درسی، هزینه‌های مسکن و خوابگاه، هزینه تحصیل و غیره را پوشش می‌دهند.


هزینه تحصیل در دانشگاه ملی لومونوسف

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی لومونوسف به صورت جداگانه برای هر مورد محاسبه می‌شود. هزینه‌های تحصیلی و دانشجویی شامل هزینه خوابگاه، بیمه درمانی، آزمایشات پزشکی، رفت و آمد و غیره می‌باشند. هزینه‌های خوابگاه دانشجویی تقریباً بین چهار تا سیزده هزار روبل روسیه است.
هزینه آزمایشات پزشکی که از دانشجویان ورودی دریافت می‌شود، بیش از چهار هزار روبل روسیه است. هزینه بیمه درمانی برای دانشجویان جدید نه هزار روبل روسیه است. تمامی شهریه‌های دانشگاه لومونوسف به روبل روسیه دریافت می‌شود. البته در صورت کسب نمره خیلی خوب در آزمون ورودی، شما هیچ مبلغی را برای شهریه پرداخت نخواهید کرد.

سایت دانشگاه ملی لومونوسف

سایت رسمی دانشگاه ملی لومونوسف در زبان‌های انگلیسی، روسی و چینی برای متقاضیان در دسترس است. در این سایت می‌توانید اطلاعات مربوط به ادمیشن، رشته‌های تحصیلی، خوابگاه‌ها و اطلاعات عمومی را مشاهده کنید. همچنین، اطلاعات مفید و با ارزشی درباره زندگی دانشجویی در این دانشگاه را پیدا خواهید کرد.
سایت شامل نقشه دانشگاه و آدرس دقیق قرارگیری آن نیز است. اطلاعات جامعی از سایر دانشگاه‌ها، از جمله دانشگاه سیتی هنگ کنگ و دانشگاه پی‌اس‌ال، نیز می‌توانید از سایت‌های مربوطه دریافت کنید.

افراد مشهور دانشگاه ملی لومونوسف

یکی از افراد مشهوری که در دانشگاه ملی لومونوسف تحصیل کرده، میخاییل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی بود. او در سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۱ میلادی به عنوان رییس جمهور اتحاد جماهیر شوروی فعالیت می‌کرد. به دلیل بودن آخرین رهبری که اتحاد جماهیر شوروی را هدایت می‌کرد، گورباچف شناخته شده بود، نه تنها در روسیه بلکه در سراسر جهان. او از سن نوزده سالگی برای تحصیل به دانشگاه ملی لومونوسف رفت.
آندره ساخاروف نیز یکی دیگر از افراد مشهوری است که در این دانشگاه تحصیل کرده است. وی دانشمند هسته‌ای شوروی بوده و پس از بمباران دو شهر ناکازاکی و هیروشیما در جنگ جهانی دوم توسط آمریکا، به سفارش دولت، در مطالعه ساخت بمب اتمی مشغول به فعالیت شد. با تلاش و ابتکار ساخاروف، اتحاد جماهیر شوروی توانست اولین بمب هیدروژنی را در جهان ساخت کند. وی بعداً منتقد اتحاد جماهیر شوروی شد و دولت وی او را به شهر گورکی تبعید کرد.


آزمون ورودی دانشگاه لومونوسف

برای ورود به دانشگاه ملی لومونوسف، شما باید در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. این آزمون ورودی در برخی از دانشکده‌ها مانند دانشکده مکانیک، مهندسی محیط زیست و بیوانفورماتیک برگزار می‌شود.
در دانشکده ریاضیات و مکانیک، علاوه بر آزمون ورودی، شما باید زبان روسی را نیز یاد بگیرید. زیرا زبان تدریس در این دانشکده روسی است و شما باید به مدت یک سال در موسسه فرهنگ و زبان روسی زبان روسی را یاد بگیرید.

در دانشکده ریاضیات محاسباتی و سایبرنتیک، آزمون ورودی برای مقطع کارشناسی شامل مواردی مانند ریاضیات، اطلاعاتی و زبان روسی است. همچنین آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد شامل تمام مباحث ریاضیات است.

برای قبولی در این آزمون ورودی، نمره شما باید از سایر داوطلبان بالاتر باشد. در صورت قبولی در دانشگاه، شما می‌توانید به صورت رایگان در این دانشگاه معتبر تحصیل کنید.

دانشگاه پزشکی لومونوسف

پزشک شدن شغلی است که بسیاری از افراد در دوران کودکی دنبال آن بوده اند و حالا با شیوع بیماری کرونا بسیاری هدف خود را رشته پزشکی گذاشته اند. کشور روسیه و به خصوص دانشگاه لومونوسف یکی از بهترین ها در زمینه رشته پزشکی هستند. دانشکده پزشکی دانشگاه لومونوسف از بسیاری از دانشکده های دیگر این دانشگاه معروف تر بوده و متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند.
هزینه تحصیل رشته پزشکی در Lomonosov Moscow State University به صورت تقریبی بین شش هزار تا نه هزار دلار آمریکا است و این هزینه علاوه بر هزینه های ثبت نام از شما می شود. البته این شهریه از بسیاری از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی مبلغ کمتری است.
برای تحصیل پزشکی باید ابتدا آزمونی به اسم "پری مدیکال" را شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنید. از مزیت های تحصیل در Lomonosov Moscow State University این است که می توانید دانشگاه خود را بین دانشگاه های موجود در مسکو جابه جا کنید و مثلا یک ترم را در دانشگاه دیگری سپری کنید.

خوابگاه دانشگاه لومونوسف

خوابگاه های دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو مجموعه ای از پردیس های مدرن برای دانشجویان، دانشجویان دکترا و کادر علمی است. برای تمام دانشجویان Lomonosov Moscow State University شرایط اقامتی راحت و انجام تفریحات و ورزش فراهم شده است. در این خوابگاه ها شما به اینترنت پرسرعت و نامحدود دسترسی دارید.
دانشجویان بین المللی Lomonosov Moscow State University در خوابگاه هایی مثل Leninskie Gory، خوابگاه خیابان وردناسکی، خوابگاه خیابان کراوچنکو و غیره اقامت می کنند. خوابگاه Leninskie Gory یکی از بهترین خوابگاه های دانشگاه بوده که محل اقامت دانشجویان دکترا و اساتید دانشگاه بوده و در ساختمان اصلی دانشگاه لومونوسف واقع شده است.
سالن های ورزشی، آرایشگاه، اتاق لباسشوی و غیره در این خوابگاه وجود دارد. بسته به دانشکده مورد نظر شما و شرایط اقامت و زندگی، شهریه ها فرق میکند ولی به صورت میانگین 13000 روبل روسیه است. برای گرفتن مکان اقامتی و خوابگاه باید به بخش بین الملل دانشکده مورد نظر مانند دانشگاه علم و فناوری پوهانگ تماس گرفته و اطلاعات را کسب کنید.

دوره های دیگری که ما ارائه می دهیم

دوره های آموزش زبان انگلیسی یکی از مهترین راه هایی است که برای یادگیری این زبان به کار می رود. در این متن ...

دوره انگلیسی
Awesome Image
01

دوره های زبان روسی به دو دسته مبتدی و پیشرفته تقسیم می شوند. هر دسته شامل چندین سطح است که ...

دوره روسی
Awesome Image
02

دوره ها

بهترین کلاس زبان روسی در رشت مختص کسانی است که فرصت کافی برای یادگیری این مهارت را دارند. همان‌طور که می‌دانید، زبان ابزاری برای برقراری ارتباط است. بنابراین، هرچقدر بیشتر در کلاس‌های روسی حضور داشته باشید، بیشتر فرصت تمرین تعامل با افراد به زبان روسی را خواهید داشت.

Awesome Image

کلاس روسی

 • نوع دوره

  تدریس دسته جمعی

 • نوع ارائه

  حضوری

Awesome Image

کلاس روسی

 • نوع دوره

  تدریس خصوصی

 • نوع ارائه

  حضوری

نزدیکترین دفتر ما را پیدا کنید

اگر هرگونه سوالی درباره چگونگی برگزاری کلاس‌ها دارید، می‌توانید در تمام روزهای هفته به غیر از روزهای تعطیل با ما تماس بگیرید و از تیم کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید. ما آماده همکاری و پاسخگویی به شما هستیم.